• Klub Sportowy MOROTE

6-7 marca w Bydgoszczy odbył się 20th INTERNATIONAL KARATE CHAMPIONSHIPS CENTRAL EUROPE OPEN. Były to pierwsze w tym roku zawody rankingowe, na których zawodnicy zdobywali kwalifikacje do Mistrzostw Europy. W turnieju wystartowało 720 zawodników i zawodniczek z 70 klubów z 5 państw. Nasz klub reprezentowało 10 karateków, którzy w sumie zdobyli 12 medali!

Niezawodny Wiktor Wojarski zdobył brązowe medale w kategorii młodzików +50kg oraz kadet -52kg. W pierwszej kategorii musiał rywalizować z 37 zawodnikami, przegrywając wejście do finału przez wskazanie sędziowskie. W drugiej, także bardzo mocno obsadzonej kategorii, dzielnie walczył ze starszymi przeciwnikami zdobywając upragniony medal.

Bardzo dobrze spisał się Maksym Piłat, który w licznie obsadzonych kategoriach U9 -30 i U11-30 zdobył dwa brązowe medale, pokazując karate na wysokim poziomie. Rewelacyjnie spisali się najmłodsi zawodnicy naszego klubu. Przemuś Spadło zdobył złoto i srebro w kategoriach U7 i U7open, Ignaś Zawadzki srebro w U7open a Mikołaj Szymanek dwa brązowe medale w U7open i U7! Liczymy, że ten sukces doda skrzydeł naszym maluchom, którzy niedługo będą stanowić o sile naszego klubu.
Piękną przygodę przeżyli nasi starsi, początkujący karatecy, którzy w swoim debiucie zdobyli 3 medale. Gabrysia Jeleń zdobyła srebro U13+50kg, Alicja Jarema brąz U13+50kg oraz Kuba Górecki brąz U13+50kg! Dobrze spisali się nasi kolejni debiutanci: Tymon Zawadzki i Tymon Lorbiecki. Mimo porażek w swoich pierwszych walkach, pokazali charakter i godnie reprezentowali nasz klub na tak prestiżowej imprezie.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów, którzy mimo ciężkich czasów, podołali wyzwaniu, dzięki czemu zawodnicy w skupieniu mogli rywalizować w nowoczesnej hali Artego Bydgoszcz.

Dziękujemy również rodzicom i naszym sponsorom Jantar Wody Mineralne, Głowaczewo j-Eden, PB Żuraw oraz Gmina Kołobrzeg, bez Was by tego nie było!

Nasze Social Media

Znajdziesz Nas również na mediach społecznościowych. Serdecznie zapraszamy.