• Klub Sportowy MOROTE

Kurz i emocje opadły po bardzo udanym dla nas turnieju Central Poland Open Grand Prix Karate WKF, więc czas na małe podsumowanie. Nasza ekipa przywiozła z Pleszewa 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale!

Największe brawa nalezą się Maksowi Piłatowi, który okazał się bezkonkurencyjny w dwóch kategoriach: kumite chłopców U9 -30kg, oraz U11-30kg. Maks zwyciężył we wszystkich swoich pojedynkach z fantastycznym bilansem punktowym 23-1!

Wielką niespodziankę sprawili najmłodsi zawodnicy okupując niemal całe podium w kategorii kumite chłopców U8. Srebrny medal zdobył Przemysław Spadło jr przegrywając finał jednym punktem z reprezentantem Niemiec. Brązowy medal wywalczyli Mikołaj Szymanek oraz Wiktor Klim, a piąte miejsce zajął Ignacy Zawadzki.

Plan wykonał Wiktor Wojarski, który zdobył brązowy medal w kategorii kumite kadetów -52kg, dzięki czemu ma duże szanse zachować pierwsze miejsce w rankingu Polskiej Unii Karate. Wiktor startował także w kategorii kumite młodzików open, gdzie po emocjonujących walkach i wyraźnym braku szczęścia zajął ostatecznie piąte miejsce.

Dobrze spisał się Tymon Zawadzki, który jest na początku swojej drogi Karate, walczył heroicznie, zajmując ostatecznie siódme miejsce w swojej kategorii.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów, dzięki którym ten emocjonujący czas spędzony w Pleszewie, będziemy długo i miło wspominać ?

Dziękujemy również naszym partnerom Jantar Wody Mineralne Gmina Kołobrzeg Głowaczewo j-Eden, bez Was byłoby nam o wiele trudniej.

Na koniec podziękowania dla rodziców, których zaangażowanie i wiara dodaje nam skrzydeł!