• Klub Sportowy MOROTE

Polish Open WKF największy w Polsce i jeden z największych w Europie turniejów karate, zgromadził w tym roku ponad 1400 zawodniczek i zawodników z 31 państw. Jako, że dla wielu reprezentacji był to turniej kwalifikacyjny na Mistrzostwa Świata seniorów Dubai 2021 oraz Mistrzostw Europy kadetów, juniorów i młodzieżowców Praga 2022, rywalizacja przebiegała na najwyższym poziomie. Niestety naszym zawodnikom zabrakło odrobinę szczęścia.

Wiktor Wojarski w kumite chłopców u14+50 kg, który konkurował z 50 zawodnikami, szedł jak burza docierając do półfinału, w którym popełnił błąd, kosztujący go odpadnięciem z walki o złoto. W pojedynku o brązowy medal, wydawało się, że kontroluje walkę, jednak sędziowie zdecydowali inaczej i przy remisie 0-0, przegrał przez wskazanie sędziowskie 2-3.

W nowej dla niego konkurencji kadetów -57kg, w której startowało 47 zawodników, dotarł do ćwierćfinału, wygrywał, lecz tuż przez końcem walki wyraźnie zabrakło nam szczęścia, gdyż niecelne kopnięcie przeciwnika zostało mu zaliczone i tym samym Wiktor zajął ostatecznie 7 miejsce.

Maksym Piłat w kategorii chłopców u12 -30 kg walczył nieźle, lecz popełnił jeden błąd, który wydawało się naprawił w walce dwa razy, lecz niestety to nie wystarczyło i odpadł z dalszej rywalizacji.

Wyniki przyjmujemy z pokorą, wierzymy, że te porażki jeszcze bardziej nas zahartują i zmotywują do większej koncentracji na treningach.

Na turnieju było czuć, że to święto polskiego karate. Panowała wspaniała atmosfera i świetna organizacja. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w tym udział, wrócimy do Bielska za rok!

Wspierają nas Głowaczewo j-Eden, Jantar Wody Mineralne, Gmina Kołobrzeg

Zapraszamy do galerii w której oprócz fotek Wiktora robionych przez Maksia, możemy zobaczyć kilka innych zawodniczek i zawodników ustrzelonych w tych nielicznych wolnych chwilach na turnieju.

Nasze Social Media

Znajdziesz Nas również na mediach społecznościowych. Serdecznie zapraszamy.