• Klub Sportowy MOROTE

Odbywajace się 6-7marca zawody w Bydgoszczy zgromadziły prawie 1000 zawodników reprezentujących 88 klubów z 16 krajów. Klub Sportowy Morote w klasyfikacji generalnej uplasował się na rewelacyjnym 7 miejscu, wystawiając w turnieju 12 zawodników którzy startowali tylko w kumite!

Fantastyczną formę pokazał zwycięzca Youth League World Karate z Acapulco Wiktor Wojarski, który wrócił do domu z dwoma złotymi i jednym brązowym medalem. Wiktor udowodnił, że systematyczna praca na treningach może wynieść na sam szczyt.

Złote medale zdobyli także Przemek Spadło i Ignacy Zawadzki, którzy zdominowali kumite indywidualne w swoich kategoriach oraz rewelacyjna drużyna kumite chłopców U9. Ekipa w składzie Wiktor Klim, Przemek Spadło, Mikołaj Szymanek, Ignacy Zawadzki skradła serca kibiców zgromadzonych w Artego Arena, tocząc zacięte i zwycięskie boję z dwoma szkockimi klubami. Warto podkreślić, że nasi zawodnicy byli młodsi, a mimo tego nie ulękli się roślejszych, agresywnych przeciwników i po wspaniałych bojach zdobyli upragniony puchar!

Srebrne medale zdobyli: Tymon Lorbiecki, Tymon Zawadzki, Mikołaj Szymanek i Eliza Klim, udowadniając, że jeśli tylko czegoś bardzo się chce, można to osiągnąć.

Dwa brązowe medale zdobył Maksym Piłat, który pokazał karate na dobrym poziomie, lecz zabrakło odrobiny szczęścia do złota. Kolejne brązowe krążki dorzuciła drużyna dziewcząt w kumite U9 w składzie; Alicja Klim, Eliza Klim, Pola Skrzypczak, a także Tymon Lorbiecki w kumite indywidualnym. Dla naszych dziewczyn był to debiut na tak dużych zawodach, dlatego Wielkie brawa i szacunek za odwagę i dobry wynik. 

Dzięki turniejowi mogliśmy oderwać się trochę od ponurej rzeczywistości, ale nie zapominamy co się dzieje na Ukrainie. Jesteśmy z Wami i staramy się pomagać z całych sił. Przy okazji chcemy serdecznie podziękować mieszkańcom gminy Kołobrzeg za wielkie oddanie i pomoc dla przebywających w naszym klubie uciekającym przed wojną Ukraińców.

Świetne rezultaty na turnieju nie byłyby możliwe beż zaangażowania rodziców. Brawo dla was!

Komfort działania zapewnią nam współpraca z Głowaczewo j-Eden, Gmina Kołobrzeg, KERD Sp z o.o., Jantar Wody Mineralne, My Smile Stomatologia, Piramida Lux, Pokoje gościnne, Fizjoterapia Zawadzcy oraz z Tomek Kolasa obsługującym naszą stronę www. Wielkie dzięki!

Przypominamy ze w naszym klubie prowadzimy bezpłatne zajęcia dla dzieci z Ukrainy.

Nasze Social Media

Znajdziesz Nas również na mediach społecznościowych. Serdecznie zapraszamy.