• Klub Sportowy MOROTE

8 medali sześciu zawodników klubu Morote Gowaczewo na międzynarodowym turnieju karate olimpijskiego Bushi-Do Cup, który odbył się w minioną sobotę w Bydgoszczy. Fantastycznie spisał sie Wiktor Wojarski, który nie miał sobie równych w kategorii kumite młodzików +50kg. Podopieczny trenera Przemysława Spadło w porywającym stylu sięgnął po złoto zdobywając 19 punktów i tracąc tylko jeden!

Wiktor od razu po zwycięstwie startował w wyższej wiekowo kategorii juniorów młodszych -57kg. Nasz zawodnik pokonywał kolejnych rywali, niestety w półfinale zabrakło sił i mimo remisu 1-1 to przeciwnik przeszedł do finału. Wiktora czekała walka o brązowy medal, którą wygrał i zdobył drugi medal na tym turnieju, a nie był to jeszcze koniec!

Trzeci medal, drugi brązowy, Wiktor zdobył w kategorii juniorów młodszych open, gdzie rywalizował ze starszymi i większymi przeciwnikami. Nasz zawodnik walczył odważnie i zasłużenie sięgnął po kolejny krążek.

Wielkie brawa dla Maksyma Piłata, który zdobył dwa srebrne medale! Niestety tym razem zabrakło odrobiny szczęścia, gdyż w obu finałach w których Maks walczył, pokazał karate na dobrym poziomie i wcale nie był gorszym zawodnikiem, lecz taki jest urok sportu. Maksiu wywalczył medale w kategorii kumite chłopców u11 -30kg oraz w kategorii chłopców u13 -35kg.

Świetnie spisali się najmłodsi zawodnicy, którzy wywalczyli brązowe medale. Przemek Spadło i Mikołaj Szymanek w kumite chłopców u7-30kg oraz Wiktor Klim w kumite chłopców u7+30kg. Wielkie brawa!

Niestety tym razem bez medalu wraca Alicja Jarema, która jak zwykle pokazała waleczność i hart ducha, lecz niestety to nie wystarczyło do zdobycia medalu.

Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz wspierających nas: Głowaczewo j-Eden, Jantar Wody Mineralne, Gmina Kołobrzeg.

Nasze Social Media

Znajdziesz Nas również na mediach społecznościowych. Serdecznie zapraszamy.