• Klub Sportowy MOROTE

3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal przywieźli nasi zawodnicy z XXVIII Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży DRAGON CUP 2022! Turniej zgromadził w Środzie Wielkopolskiej ponad 500 karateków z 41 klubów. Ekipa Morote pojechała z zawodnikami dopiero rozpoczynającymi swoją przygodę w turniejach, mimo to zdołała się uplasować w klasyfikacji generalnej na 4 miejscu.

Nie zawiódł najbardziej doświadczony z tego grona: Maksym Piłat, który zdobył złoty medal w kumite chłopców U12-35kg. Maksiu dorzucił srebro w starszej kategorii wiekowej, kumite młodzików -40kg, gdzie w finale przegrał po wyrównanym pojedynku z kolegą klubowym, Dimą Kamornikiem.

Wspomniany wyżej Dima, oprócz złota, zdobył jeszcze brązowy medal w kumite chłopców U12-40kg! Dla Dimy był to pierwszy turniej w Polsce, w stoczonych walkach pokazał duży potencjał, dlatego liczymy, że po okresie aklimatyzacji, będzie zdobywał trofea na międzynarodowych turniejach.

Złoty medal zdobył także Wiktor Klim w kumite chłopców U10-35kg, który systematycznie i z zaangażowaniem pracuje na treningach, harmonijnie podnosi swój poziom i zasłużenie może się cieszyć z upragnionego sukcesu.

Blisko medalu była Wiktoria Rak, dla której był to drugi turniej w życiu, lecz wczoraj zabrakło jej trochę szczęścia. Lenka Szymanek niestety odpadła po pierwszej walce, ale się nie poddaje i obiecuje większe zaangażowanie na treningach.

Tymon Lorbiecki, tym razem bez medalu, lecz jego systematyczność i ciągły rozwój powoduje, że jesteśmy o niego spokojni.

Debiut zaliczyła Klaudia Grząkowska, która niedawno rozpoczęła swoją przygodę z karate, ale mocno wierzymy w jej talent i pracowitość, więc wkrótce usłyszymy o niej więcej!

Następny przystanek to YOUTH LEAGUE LIMASOLL 2022, gdzie wystartuje Wiktor Wojarski, a potem międzynarodowe zawody 8th Central Poland Open Grand Prix Karate w Pleszewie, na które pojedziemy już najmocniejszą ekipą!

Wielkie podziękowania dla rodziców, którzy wspierają rozwój i pasję swoich pociech.