• Klub Sportowy MOROTE

W miniony weekend w Bielsku-Białej odbył się największy turniej karate olimpijskiego w tej części Europy: Polish Open WKF. Do południowej Polski zjechało 1700 zawodników z 28 krajów. Nie zabrakło wśród nich wielu medalistów najważniejszych światowych imprez.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy naszego klubu. Wiktor Wojarski zdobył brązowy medal w niezwykle mocno obsadzonej kategorii kumite kadetów - 70 kg. Był to najlepszy wynik polskiego zawodnika w tej kategorii, co daje dużą nadzieję na powołanie Wiktora do Kadry Narodowej na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Turcji. Drugi brązowy medal dla klubu zdobył Yahor Yunichyts, także w kumite kadetów -70kg.

Bardzo dobre piąte miejsce wywalczył Roman Dawidowski, który pojedynek o brązowy medal przegrał przez wskazanie sędziowskie.

Artem Sharuba został pokonany przez późniejszego zwycięzcę tej konkurencji, a Dima Kamornik został zdyskwalifikowany za zbyt mocne kopnięcie przeciwnika. Niestety zabrakło odpowiedniego czucia walki u tych zawodników, co spowodowane było kilkumiesięcznym brakiem startów w turniejach. Mocno wierzymy, że w następnych zawodach będzie lepiej. Leczący kontuzję Artem Azarkiewicz tym razem reprezentował klub jako sędzia.

Serdecznie dziękujemy naszemu głównemu partnerowi firmie KERD Sp z o.o., a także Głowaczewo j-Eden, Gmina Kołobrzeg, Jantar Wody Mineralne.