• Klub Sportowy MOROTE

630 zawodników z 44 klubów z Polski i Włoch wystartowało 5 listopada w Artego Arena Bydgoszcz, w tym nasza skromna ekipa, która po raz kolejny udowodniła, że solidna praca na treningach nie idzie na marne. Kategorię kumite juniorów -68kg zdominował Artem Szaruba, który szedł po złoto jak burza, kończąc dwie walki przed czasem a w całym turnieju nie tracąc żadnego punktu.

Mikołaj Szymanek po raz kolejny udowodnił, ze jest najlepszy w Polsce w kategorii u10 -30kg, biorąc dwa złote medale. Srebrny i Brązowy medal zdobyła Wiktoria Rak, startująca w kumite dziewcząt -35kg, oraz kumite dziewcząt białe-żólte pasy -35kg. Tymon Lorbiecki, był bardzo blisko złota, wygrywał swój finał, jednak przegrał przez kary za nadmierny kontakt. Swój finał przegrała także Eliza Klim w kumite dziewcząt u8+30kg, jednak srebrny medal i tak jest dużą nagrodą za jej wytrwałość i regularne treningi. Dwa brązowe medale zdobyła Klaudia Grząkowska, która najkrócej trenuje ze wszystkich zawodników, jednak jej rozwój może imponować. Trzecie miejsca zajęli także: Maksym Piłat, który nie zawiódł, dodając do swojej kolekcji kolejny medal. Podobnie Dima Kamornik, dla którego przejście do starszej kategorii wiekowej odbyło się bezboleśnie. Lenka Szymanek i Alicja Klim pokazały, że naprawdę im zależy, a Przemek Spadło zrozumiał, że bez zaangażowania na treningach w wyższej kategorii wiekowej zdobywać złote medale będzie trudniej. Bez medalu wraca Julia Nikolin, jednak jej determinacja na treningach pozwala wierzyć, że to stan przejściowy.

Dziękujemy firmie KERD Sp z oo, która nas wspiera i rozumie specyfikę tego sportu a także Gmina Kołobrzeg Głowaczewo j-Eden Jantar Wody Mineralne My Smile Stomatologia.

Specjalne podziękowania dla rodziców, którzy rozumieją, że pasja i rozwój dziecka wymaga zarwanych weekendów.