• Klub Sportowy MOROTE

Ponad 1000 zawodników ze 100 klubów reprezentujących 14 państw, wystartowało w miniony weekend na międzynarodowych zawodach karate Central Europe Open. Bydgoski turniej był bardzo udany dla zawodników naszego klubu. Podopieczni trenera Przemysława Spadło zdobyli 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale!

Najlepiej spisała się Klaudia Grząkowska, niedawna triumfatorka turnieju w Bratysławie, która zdobyła dwa złote medale w kumite indywidualnym. Klaudia potwierdza wysoką formę i teraz zbiera owoce ciężkiej pracy na treningach.

Doskonale spisał się także Przemek Spadło, zwycięzca kumite indywidualnego oraz drużynowego wraz z kolegami z zespołu: Mikołajem Szymankiem, który zdobył też brąz w kumite indywidualnym oraz Wiktorem Klimem.

Złoty medal zdobył także Tymon Lorbiecki, który poprawił przygotowanie mentalne i dzięki temu mógł pokazać pełnię swoich umiejętności.

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza najstarsza zawodniczka - Yuliia Nykolin, zdobywczyni dwóch srebrnych medali w kumite kobiet u21+68kg, oraz w kumite juniorek +66kg. Yuliia bardzo sumiennie trenuje, często dwa razy dziennie, co szybko przyniosło rewelacyjne efekty.

Nasz najbardziej utytułowany zawodnik Wiktor Wojarski, znowu pechowo przegrał finał i musiał zadowolić się srebrnym medalem w kategorii kadetów, natomiast debiut w starszej kategorii wiekowej(junior) okazał się udany, gdyż udało mu się wywalczyć brązowy medal.

Ponadto brązowe medale zdobyły Lenka Szymanek, która wreszcie doczekała się nagrody za sumienne trenowanie oraz Anastazja Matsyuk, wielce utalentowana i pracowita zawodniczka z Głowaczewa.

Tym razem bez medalu wracają Maksym Piłat oraz Alicja i Eliza Klim.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i super atmosferę na wyjeździe. Specjalne podziękowania dla wspierających nas KERD Sp z o.o., Gmina Kołobrzeg, Głowaczewo j-Eden, Jantar Wody Mineralne, My Smile Stomatologia.